5 důvodů proč nečekat na kolo

20.08.2022 14:17

Máte i Vy doma malého rošťáka a přemýšlíte, zda mu koupit odrážedlo, nebo již počkáte rok na kolo?
Náš kolega, který si to minulá léta odžil s dcerou na vlastní kůži, Vám připravil pár rad ... proč nečekat na kolo a pořídit odrážedlo ...

5 důvodů, proč právě Moje odrážedlo - odrážedlo se jménem


1.  Moje odrážedlo ma velmi nízky sed

         Výška sedáku na Mém odrážedle je v nejnižší pozici jen 28 cm, a proto jej mohou používat už děti od 18. měsíců. Většina odrážedel nabízených ve sportovních prodejnách jsou od 3 let a tedy menší dítě nedosáhne na zem. Pokud ale máte doma šikulu, který nemá ani dva roky a už běhá nahoru dolů, neváhejte a zakupte mu toto odrážedlo. Určitě neprohloupíte ...

2.  Odrážedlo roste taky

        Stejně jako sedlová část, jednoduše pomocí dvou klíčů (které jsou mimochodem součástí balení) se dá nastavit i výška ruček.         Základní odrážedlo je dodáváno s klasickou délkou sedadlové tyče vhodnou pro 18 měs - 3,5 roku. Vše však závisí na tom, jak naroste Vaše dítě. V případě, že bude vyššího vzrůstu, (jako u nás) sedlová tyč se vymění za delší (delší sedlová tyč nelze používat od 18.mes, nakolik se sedadlo nedá s tak dlouhou tyčí dát do výšky jen 28cm - proto není dodávána v základním balení, ale víte si ji později dokoupit).


  3.  Moje odrážedlo má zázračné kola

        Kola jsou z tvrdé pěny. Co to znamená? Žádný defekt, žádné dofukování. Nechrastí, není je slyšet, s nerovným povrchem si poradí a když se vyskytne sklo nebo ostrý kámen, po čase se jednoduše scelí do původního tvaru:4.   Moje odrážedlo je velmi lehké

        Hmotnost odrážedla je jen 2,5 kg. Pokud již dítě nemá sílu, nebo se věnuje jiné činnosti - např. zmrzlině, odrážedlo jednoduše chytnete za ručku a po zadním kole taháte s min.námahou. Na cestách se do auta vejde i za přední sedadlo, pod nohy dítěte v autosedačce (to už s kolem nedokážete). My jsme měli velmi využívaný způsob - jak vidíte na obrázku, po cestě z výletu v podvečer již nebylo sil doodrážať se domů, tak se odrážedlo jednoduše "přepravilo" domů i s černým pasažérem na zadním sedadle.

5.  S odrážedlem jsou odrazu výlety delší, hezčí a zábavnější            

        Řeknu pravdu, s příchodem odrážedla do naší rodiny, jsme najednou byli plně mobilní. Na procházkách ve městě, na návštěvě u babičky, na dovolené. Překonávali jsme nenuceně s dítětem takové vzdálenosti, což už nyní s kolem nevíme. (Jelikož ho už s sebou leckde tak snadno nevíme vzít).      
       Druhou stránkou odrážení se je, že moje dcera nenuceně získala možnost ve dvou letech se rozhodovat (samozřejmě pod dohledem a usměrněním) kam a jak rychle jít ... Měla možnost zjistit, že pokud se spustí bez brzdění, je v ohrožení, a tak se naučila brzdit a chránit se, spoléhat se na sebe. Myslím, že takto se dítě hravou formou má možnost naučit, jak to funguje ... akce / reakce.            Neměli jsme ani jeden nebezpečně vypadající pád. Vždy to prostě ubrzdila nebo vyrovnala nohama. Někdy si tak v duchu přeji, aby se to dalo i při kole.            
       S odrážedlem jsme se rozloučili před rokem, jelikož dcerka byla v pěti letech již tak zručná, že byla škoda brzdit ji, a koupili jsme kolo. Od té doby vždy vzpomínám na ty časy s odrážedlem, když jsme překonávali dlouhé tratě bez stresu z aut, z obrubníků, ze startu do kopce .... ale ... jak říká můj přítel ... přirozený vývoj nepřeskočíš, a i tímto si třeba projít.    

      S odrážadlom sme sa rozlúčili pred rokom, nakoľko dcérka bola v piatich rokoch už tak zručná, že bola škoda brzdiť ju, a kúpili sme bicykel. Odvtedy vždy spomínam na tie časy s odrážadlom, keď sme prekonávali dlhé trate bez stresu z áut, z obrubníkov, zo štartu do kopca.... ale ...ako hovorí môj priateľ...prirodzený vývoj nepreskočíš, a aj týmto si treba prejsť.
      
      To nejdůležitější, co Vám období strávené na odrážedle dá .... dcerka jednoduše přešla z odrážedla na kolo bez pomocných koleček, bez odřenin a zbytečných úrazů při učení se držení rovnováhy - jako my kdysi .... odrážedlo, jakékoliv je opravdu dokonalým trenažérem kola . Já ho tedy vřele doporučuji :)

          Doufám, že Vám můj názor kousek pomůže v rozhodování se, a pokud máte ještě nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat na našich kontaktních mailech a tel.číslech, rádi odpovíme ... hezký den přeje                

                                

 oddělení styku se zákazníky 

...........

Jméno na odrážedle je pouze nalepené, takže pokud Vás omrzí, nebo odrážedlo zdědí sourozenec, vyrobíme Vám nový nápis a odrážedlo bude jako nové.

Spinner